KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Artystyczny Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Ta miejscowość jest przy okazji oazą twórców i artystów. Miasto jest popularne zarówno wśród turystów jak i miłośników historii, sztuki oraz natury. To właśnie tutaj znaleźć można wiele prac, galerii i wystaw sławnych malarzy, dla których Kazimierz Dolny był inspiracją. Ze względu na popularność oraz prestiż tego miejsca, postawiono tu kilka bardzo luksusowych ośrodków wypoczynkowych. Jednak nocleg w każdym Kazimierzowskim obiekcie sprawi, iż natchnienie obudzi się w człowieku. Dodatkowo szeroka baza zabytkowa napędzi, a niecodzienne widoki zainspirują i zmotywują do działania.

Dzięki częstym wizytom turystów miasto coraz bardziej się rozwija. Na terenie zwiedzić można takie budowle jak Muzeum Nadwiślańskie, synagoga, obiekty sakralne, zabytkowe budynki, ruiny, pozostałości po budynkach oraz zespół zamkowy. To co cechuje zabytki zlokalizowane w Kazimierzu Dolnym to przede wszystkim ich autentyzm, oryginalność. To sprawia, że miasto zyskuje jeszcze większej wartości. Architektura zniewala i zachwyca każdą przechodzącą obok osobę. To co najczęściej zwiedzane jest przez turystów to zazwyczaj rynek i kilka głównych zabytków, jednak nie każdy wie co kryje się w okolicach miasta. Warto wybrać się poza centrum Kazimierza, aby zobaczyć niezwykłe bogactwo natury i krajobrazu. Jednym z nich są lessowe wąwozy, które gęstą siecią oplatają miasto. Korzeniowy Dół, który nazywany jest bajkowym wąwozem przestawia wystające i poskręcane w niesamowity sposób korzenie drzew rosnących na skarpach.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>