KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Atrakcje w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu jest jedną z najpiękniejszych latarni znajdujących się nad Morzem Bałtyckim. Zjawiskowa, interesująca budowla mierzy 45 metrów i wzniesiona została na wysokim klifie. Zbudowana z czerwonej cegły cieszy się nieustannym zainteresowaniem turystów korzystających z dostępnego tarasu widokowego znajdującego się na wysokości prawie 45 metrów. Widoku z latarni nie odzwierciedli żadna fotografia. Przepiękna bajeczna panorama jaką można ujrzeć z tarasu sięga kilku kilometrów. Z góry podziwiać można widoki okolicznych budowli, wiosek, oraz zachodu słońca. Dzięki 1000-watowej żarówce, światło latarni widoczne jest z odległości prawe 38 kilometrów. Na terenie zabytku można nabyć kilka pamiątek w postaci certyfikatu zdobycia latarni w cenie 2 PLN, znaczku turystycznego, żetonu okolicznościowego, widokówki, puzzli i innych. Ceny dostępu do atrakcji są niewielkie. Za bilet normalny trzeba zapłacić jedyne 6 PLN, a ulgowy 4 PLN, dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie.

Niechorze jest nadmorską miejscowością, w której można w sposób przyjemny spędzić wakacje. Latarnia morska jest punktem charakterystycznym, wizytówką miejscowości. To atrakcja wyjątkowo rozpoznawalna, kojarząca się z miastem. Jednak nie tylko ona jest ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu. Rozwinięta baza turystyczna gwarantuje szeroki wybór wśród restauracji, barów, kawiarni, sklepów odzieżowych, spożywczych, hoteli, pensjonatów, willi, ośrodków sportowych itd. Ceny noclegów w Niechorzu zaliczane są do atrakcyjnych, a standard ośrodków wysoki. W tym mieście nie sposób się nudzić. Czeka tu na turystów masa niespodzianek.

Oprócz głównej atrakcji jaką jest latarnia, Niechorze proponuje inne np. przejazd kolejką Retro, Motylarnię, Park Miniatur Latarni Morskich, Zagrodę Chłopską z przełomu XVIII i XIX wieku, Niemiecki punkt obserwacyjno-pomiarowy, Kanał Liwka, Bazę Rybacką, czy Muzeum Rybołówstwa Morskiego.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>