KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Cisna jak magnes

Bieszczady to ostatni tak dziki zakątek w Polsce a nawet w Europie. Jest to miejsce magiczne, które przyciąga jak magnes coraz większe rzesze turystów. Fenomenem tego miejsca jest to, że zaraz po powrocie zaczyna się za nim tęsknić. W samym sercu Bieszczad leży malownicza wioska Cisna. Mimo, że posiada rangę uzdrowiska nie jest jakimś dużym, hałaśliwym kurortem poprzecinanym deptakami. To mała miejscowość leżąca w dolinie rzeki Solinka, otoczona wspaniałymi górami, zielonymi wzgórzami, poprzecinanymi licznymi szlakami turystycznymi. Stąd na wycieczkę można wybrać się pieszo, rowerem albo kolejką wąskotorową –słynną ciuchci. Bieszczadzkie noclegi to mnóstwo pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych, schronisk, kempingów i pól namiotowych. Miejsc wypoczynkowych z roku na rok jest coraz więcej bo ciągle przybywa turystów, którzy pragną w ciszy, spokoju, pośród zieleni odpocząć od codziennego zgiełku, wyciszyć się i zatopić w tej magicznej okolicy.

Przez Cisną przebiega główny szlak karpacki z Komańczy prowadzący w Wysokie Bieszczady. Wytyczony został również szlak rowerowy, dla tych, którzy od pieszych wycieczek wolą przejażdżkę na dwóch kółkach. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, otoczony gęstymi lasami, pełnymi dzikiej zwierzyny. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla jednych będzie to możliwość spróbowania regionalnych potraw, dla innych bezmiar szlaków do przebycia, cisza, spokój, krystalicznie czyste powietrze, urokliwe potoki, z których bez obaw można się napić wody i wiele innych atrakcji, których nie sposób zliczyć. Bardzo atrakcyjnym miejscem wartym odwiedzenia w Cisnej jest bar Siekierezada. Ciekawy wystrój stanowi niesamowity klimat. Właścicielka lokalu wspiera bieszczadzkich artystów. W budynku znajduje się galeria i sklepik z pamiątkami. Także Karczma Łemkowyna, w której zebrano eksponaty z regionu sprawia, ze możemy się w niej poczuć jak w małym muzeum. Będąc w Cisnej nie można pominąc Chatki Puchatka, najwyżej położonego schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Spod chatki zobaczymy widoki, które zapierają dech w piersiach. Cisna to miejsce wyjątkowe. Warto tutaj przyjechać na weekend czy kilka wakacyjnych dni. Nie zapomnijmy jednak o wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegowego, gdyż w sezonie może być o niego trudno.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>