KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Duża Pętla Nadmorska – Rusinowo

Nad polskim morzem z roku na rok przybywa rowerowych szlaków turystycznych, gdyż od pewnego czasu urlop na rowerze staje się coraz bardziej popularny. Nadmorskie letniska pragną więc sprostać wymaganiom turystów i prócz bogatej bazy wypoczynkowej, proponują coraz to nowe, ciekawe szlaki. Dzięki tym wyznaczonym ścieżkom, letnicy-cykliści mogą podczas aktywnego wypoczynku poznać wiele ciekawych miejsc, które w innym przypadku, byłyby niedostrzeżone.

Jedną z piękniejszych nadmorskich tras jest tzw. Duża Pętla Nadmorska (szczegóły). Choć umownie rozpoczyna się ona i kończy w Darłowie, proponujemy na miejsce startu i mety wybrać Rusinowo. Podyktowane jest to głównie względami praktycznymi.

 

Po pierwsze baza noclegowa w Rusinowie jest zdecydowanie tańsza niż w Darłowie (Rusinowo noclegi – szczegóły). Po drugie, nawet w okresie najbardziej wzmożonego ruchu turystycznego w Rusinowie dość łatwo znaleźć dobre miejsce na dłuższy pobytu, a po trzecie Rusinowo jest wioską urokliwą i cichą, a plaża tu nie jest zatłoczona.

Tak więc Dużą Pętle Nadmorską rozpoczynamy w Rusinowie, następnie biegnie ona przez Barzowice, Drozdowo, Darłowo, Darłówko Wschodnie, Wicie, Jarosławiec i ponownie jedziemy do Rusinowa. Trasa ta jest wyjątkowo malownicza. Od Darłowo to Jarosławca biegnie morskim brzegiem, ten odcinek posiada dodatkową zaletę, mianowicie zamknięty jest dla ruchy aut. Jest więc bezpieczny i godny polecenia wszystkim, w tym także rodzicom z dziećmi. Jadąc nim można w spokoju podziwiać piękne widoki i rozkoszować się czystym, morskim powietrzem. Przez mniej więcej połowę tego odcinka, od Darłowa do Wicia, po jednej stronie „towarzyszy nam” Bałtyk, a po drugiej jezioro Kopań.

Pozostała cześć trasy przebiega przez wioski, trochę oddalone od morskiego brzegu, ale nie mniej urokliwe. Podczas przejazdu możemy podziwiać jezioro Kopań od strony południowej. W miejscowości Barzowice warto zwiedzić gotycki kościół, który posiada wieżę z dachem namiotowym. Cała trasa ma długość 37 km i jest w sam raz do przejechania w piękny, letni dzień.


Comment ( 1 )

  1. Polecam tę trasę wszystkim lubiącym jeździć na rowerze. Nie dość, że są tam świetne warunki do jazdy, to można przy okazji podziwiać piękne widoki.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>