KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Kołobrzeg dla wymagających

Pierwszym skojarzeniem z urlopem w Kołobrzegu dla większości Polaków będzie zapewne morze oraz szeroka plaża. Oczywiście, jest to istotny punkt każdej wizyty w tym mieście, ale znajdą tu coś dla siebie także osoby, które wolą rozrywkę innego typu. Dotyczy to również tych, którzy wolą spędzić czas aktywnie, spacerując po lasach i parkach lub oglądając miejskie zabytki. Przytulny pokój w Kołobrzegu rezerwują także Ci, którzy uwielbiają muzykę i szeroko pojętą sztukę.

Miasto słynie z festiwali muzycznych, w trakcie których każdy znajdzie coś dla siebie. Odbywa się tu bowiem zarówno festiwal „Rock nad Bałtykiem” jak i festiwal muzyki techno. A to nie koniec – oprócz tego możemy wybrać się także na koncert piosenki poetyckiej, szant, piosenki żołnierskiej a nawet muzyki chóralnej. To tylko krótki wycinek z listy wydarzeń muzycznych Kołobrzegu. Do tego należy doliczyć kilkanaście koncertów w miejskim amfiteatrze, gdzie grają gwiazdy rocka oraz muzyki pop. Występują tam również komicy oraz najlepsze polskie kabarety.

Oczywiście, przyjeżdżając na taki koncert nie zawsze mamy siły, by wsiadać późnym wieczorem w samochód i wracać do domu. Nie jest to jednak problem w Kołobrzegu. Noclegi możemy tu zarezerwować nie tylko w hotelach i pensjonatach, ale także wynająć pokoje gościnne czy domki letniskowe, których tu nie brak. Według oficjalnych danych, jest tu prawie 11 tysięcy miejsc, co pozwala przyjąć ponad milion turystów każdego roku. Jak widać, Kołobrzeg dysponuje potężną bazą noclegową.

Wydarzenia muzyczne to na pewno najbardziej medialne, ale nie jedyne imprezy, które się tutaj odbywają. Warto też odwiedzić jedną z wystaw malarstwa (zarówno tego profesjonalnego jak i amatorskiego), kupić coś na giełdzie staroci lub wybrać się na spektakl teatralny.

Kołobrzeg jest także częstym gospodarzem imprez sportowych, rozgrywanych na różnym szczeblu. Odbywają się tu zawody ogólnokrajowe jak i eliminacje do wydarzeń międzynarodowych. Amatorzy biegania i wyścigów rowerowych mogą natomiast sami zmierzyć się na trasie. Ci, którzy wolą spokojniejszą jazdę mogą wybrać się na Rodzinny Rajd Rowerowy. Kołobrzeg to, jak pamiętamy, miasto nadmorskie, więc trzeba wspomnieć też o organizowanych różnych regatach, jak chociażby te o Puchar Prezydenta Miasta.

Mnogość imprez, dostępność bazy noclegowej także poza sezonem, setki punktów gastronomicznych i dogodny dojazd – wszystko to sprawia, że Kołobrzeg jest miastem, które tętni życiem przez cały rok. Warto więc wybrać się tutaj, nawet jeśli nie planujemy przeleżeć całego urlopu na plaży.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>