KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Miejsce przyjazne seniorom – Myślenice

Wybierając się na wakacje, czeka na nas wiele zadań, którym musimy sprostać. Przygotowania mają przecież nam służyć w taki sposób, aby nasz pobyt odbył się zgodnie z założeniami. Dzięki nim oszczędzamy sobie stresu i gwarantujemy preferowany komfort. W przypadku seniorów sprawa się nieco komplikuje, gdyż samodzielny wyjazd może być lekko nierozsądny. Wówczas najlepiej jest się decydować na zorganizowane turnusy, dodatkowo gwarantujące ciekawe towarzystwo. W wyborze tego typu rozwiązania może utwierdzić nas cena, która często jest znacznie niższa niż ta, którą zastalibyśmy decydując się na samodzielną wycieczkę, a dodatkowo mamy tu do dyspozycji w pełni rozważony i zorganizowany pobyt – łącznie ze wszystkimi elementami.

Myślenice to niewielka miejscowość w województwie małopolskim, położona zaledwie 30 kilometrów od Krakowa. Posiada ona niezwykłe walory krajobrazu, które z pewnością przypadną nam do gustu. Wszystko to za sprawą przepływającej tędy rzeki i jej dopływu, które nie tylko pięknie wyglądają – dają bowiem również ciekawe możliwości spędzenia czasu oraz niepowtarzalną atmosferę. Dodatkowo cała miejscowość znajduje się pomiędzy trzema wzgórzami, co powoduje, że panujący tu mikroklimat sprzyja wypoczynkowi. Takie udogodnienia powinny nam przypaść do gustu, zwłaszcza jeśli poszukujemy miłego kameralnego miejsca, gdzie odpoczniemy od codzienności. Nie bójmy się nowości, które mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Dodatkowo znajduje się tu wiele zabytków, które niosą ze sobą ogromną wartość historyczną, a więc zdecydowanie dobrze jest im poświęcić swoją uwagę. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim ruiny baszty obronnej, Dwór Dolnowiejski i zabytkowe kościoły, których zdobnictwo nas zachwyci. Znajdujące się w Myślenicach muzea dodatkowo zwiększają okazję do zapoznania się z przeszłością tego miejsca, dzięki czemu przestaje być ono dla nas anonimowe, a co za tym idzie, żywiej zapisuje się w naszej świadomości.

Baza noclegowa Myślenic należy do przyjemnych, a sam nocleg do niedrogich (). Proponowane dla seniorów turnusy zwiększają atrakcyjność tego miejsca, zatem powinniśmy rozważyć skorzystanie z nich. Pamiętajmy, że takie wyjazdy pomagają nam zawiązać niesamowite przyjaźnie oraz wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. To wspaniała okazja do zwiedzenia malowniczego miejsca w sposób rozważny i skupiający dużą uwagę na naszych możliwościach i potrzebach. Turnusy to najlepsza opcja dla seniora.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>