KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Mrągowo – koniecznie musisz tu przyjechać

Jeżeli chcesz poczuć dużą dawkę adrenaliny i zwiedzić ciekawe miejsca, przyjeżdżaj do Mrągowa! Miasto to przygotowało porcję niesamowitych atrakcji dla rodzin i nie tylko. Wizytówką tego miejsca jest ratusz, który znajduje się na rynku głównym. Znajduje się w nim również muzeum, w którym prezentowane są skarby przeszłości regionu. Centrum Spotkań Młodzieży Camp Rodowo, to obiekt na terenie miasta, w którym odbywają się warsztaty rzeźbiarskie i artystyczne. Zwiedzając Mrągowo, możemy dostrzec charakterystyczne budynki koszar, w których stacjonowały wojska Rosyjskie w czasie I wojny światowej (zobacz więcej / https://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_swiatowa).

Każdy mieszkaniec Polski kojarzy Mrągowo z Pikniku Country, który odbywa się tutaj każdego roku w amfiteatrze pod gołym niebem. Przygotowano tu dla turystów szeroko rozwiniętą bazę noclegową. Znajdziemy na tych terenach prawie 60 miejsc na noclegi (miejsca do nocowania / ). Podczas tutejszego pobytu warto udać się ścieżką edukacyjno-widokową, na której oznakowane są poszczególne warstwy roślinności. Możemy poznać jakie konkretne drzewa czy krzewy rosną na trasie ścieżki. Chwili relaksu dostarcza nam ławeczki, na których możemy odpocząć.

Mrągowo mieści jeszcze jeden amfiteatr, dużo mniejszy od głównego który znajduje się nad Jeziorem Czos (zobacz więcej / https://www.facebook.com/pages/Jezioro-Czos). Nazwany został amfiteatrem „Unii Europejskiej”. Odbywają się na nim liczne imprezy rodzinne oraz koncerty. Zwiedzając Mrągowo, warto zatrzymać się w Ogrodzie Pokazowym. Możemy podziwiać tam różne style ogrodów takich jak: ogród traw, wiejski, zakochanych czy skalny. Panie będą szczególnie zachwycone, gdy zobaczą interesujące gatunki roślin. Katalpy, złotokapy to jedne z wielu roślin jakie możemy tam zobaczyć. W czasie gdy Panie będą zwiedzać Ogród Pokazowy obiekt przygotował dla najmłodszych plac zabaw.

Mrągowo znane jest także z Muzeum Sprzętu Wojskowego, bowiem znajdują się tam pojazdy militarne, w tym także słynny czołg T-55. W wolnej chwili rodziny z dziećmi mogą udać się na lot balonem czy pojeździć na torze kartingowym. Miasto słynie z różnorodności atrakcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które cenią sobie spokój idealnym miejscem na odpoczynek jest Jezioro Sołtyskie, gdzie w letnie dni możemy odpocząć i zaznać spokoju. Jeżeli planujesz wakacje, to zaplanuj je z miastem Mrągowo, gdyż spędzisz tutaj niezwykły czas wśród niesamowitych atrakcji, które utkwią w twojej pamięci na zawsze.


Comments ( 4 )

  1. Mazurska noc kabaretowa w Mrągowie jest najlepszą imprezą w regionie, polecam każdemu wcześniej zamówić nocleg, bo tego nie można przegapic 😀

  2. Madchen – ja się do Mrągowa wybieram w tym roku, chcę się załapać na tę noc kabaretową, chyba już zacznę szukać noclegu 😀

  3. Myślę, że możesz już zacząć, przy okazji skorzystasz z jakiejś zniżki. Później też by się coś znalazło, ale ceny już nieporównywalnie wyższe ;))

  4. Klub podróżników zawitał na Mazury – świetnie, może napiszecie coś następnym razem o noclegach Giżycka, bo się tam planuję wybrać :)

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>