KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Plaża w Gąskach

Nadmorskie letnisko, jakim są Gąski to prawdziwy raj dla osób szukających kameralnego miejsca do wypoczynku nad polskim morzem. Ta niewielka wioska położona między bardziej znanym Sarbinowem a Ustroniem Morskim cechuje się niewielkim ruchem turystycznym oraz doskonałym mikroklimatem. Na noclegi w Gąskach szczególnie chętnie decydują się rodzice z małymi dziećmi, gdyż znaleźć tu można ciszę i spokój – czyli elementy niezbędne do wypoczynku z dziećmi.

Jadąc na urlop nad morze oczywiste jest, że najważniejszym jego elementem jest wylegiwanie się na plaży, kąpiele morskie oraz budowanie zamków z piasku. Plaża w Gąskach nadaje się do tego idealnie. Jest ona bowiem piaszczysta, szeroka i niezbyt tłoczna, nawet w szczycie sezonu urlopowego. Dzięki temu możemy spokojnie wypoczywać w odpowiedniej odległości od innych plażowiczów i nie martwić się, że nasze dzieci będą swymi zabawami komuś przeszkadzać. Równocześnie osoby, które wypoczywają bez dzieci, nie są narażone na zbyt bliski kontakt z rozbrykanymi maluchami, co w znacznym stopniu podnosi komfort plażowania.

Dla osób lubiących dłuższe spacery, z pewnością sporą atrakcją będzie spacer plażą z Gąsek, przez Sarbinowo aż do plaży w Chłopach. Jest to jednak trasa polecana tylko wytrawnym wędrowcom, gdyż zajmie ona wraz z powrotem około 3 godziny. Przy okazji takiej wycieczki można zwiedzić zabytkowy kościół w Sarbinowie oraz obejrzeć przystań rybacką w Chłopach.

Ponadto w pobliżu plaży znajdują się w sezonie punkty gastronomiczne z potrawami typu fast-food, napojami, lodami i goframi, a wiadomo, że urlop nad morzem bez zjedzenia gofra nie może być udany.

Dodatkowym atutem jest też bez wątpienia baza noclegowa w Gąskach (noclegi w ośrodkach – kliknij tu), która oferuje kwatery w cenach niższych niż bardziej znane nadmorskie kurorty.


Comments ( 2 )

  1. To były nasze pierwsze wakacje z naszymi kilkuletnimi pociechami, a miejsce fantastyczne dla rodzin z dziećmi. Juleńka i Franio cały czas bawili się na plaży, byli zachwyceni!

  2. Ja nie przepadam za miejscowościami, gdzie jedyną atrakcją jest plaża. Lubię poleżeć na plaży, ale przede wszystkim zawsze podczas urlopu chcę zobaczyć nowe ciekawe miejsca, poznać zabytki…

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>