KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Tanie i spokojne wakacje w Wołkowyi

Każdy chce mieć przyjemne wspomnienia ze swoich wakacji, dlatego wybierając się na urlop, trzeba do tego wybrać odpowiednie miejsce. Na pewno ciekawą propozycją są Bieszczady {zbiór informacji ➪Wikipedia} i miejscowości leżące w ich otoczeniu. Wołkowyja to mała wioska usytuowana nad jeziorem Solińskim, którą otaczają majestatyczne góry. To doskonała okolica dla amatorów pieszych wycieczek i jezior, którzy lubią aktywnie wypoczywać. Miejscowość ta choć ma małe rozmiary to ma wiele do zaoferowania. Na pewno jej atutem jest baza wypoczynkowa {zbiór miejsc ➪ Meteor}, w której można znaleźć wszelkiego typu noclegi.

Dla miłośników przyrody, przygotowano tu pola namiotowe. Wiele turystów lubi taką formę wypoczynku, na łonie natury. Poza tym można tu sobie wynająć pokój w małym pensjonacie. Taka propozycja jest w miarę tania, wygodna i praktycznie każdego usatysfakcjonuje. Z okien wszystkich okolicznych pensjonatów roztaczają się przepiękne widoki na okoliczne góry i jezioro, w ich otoczeniu panuje cisza i spokój, co każdego wprawi w dobry nastrój. Noclegi to także domki letniskowe i kwatery prywatne okolicznych mieszkańców. Większość z nich leży nad samym Jeziorem Solińskim, tak by ich użytkownicy mieli bliski dostęp do akwenu. W wodzie można popływać, powędkować, skusić się na windsurfing czy podryfować na łodzi. Jako, że okolica jest bardzo spokojna, przebywanie nad jeziorem odpręża i uspokaja, można tu wspaniale wypocząć.

Będąc też w tej okolicy, warto się wybrać na pieszą wędrówkę w góry, oczywiście gdy pogoda dopisuje. Można wtedy podziwiać niesamowite widoki, wdychać rześkie powietrze i cieszyć się odgłosami otaczającej natury. Mimo, że Wołkowyja jest miejscowością typowo turystyczną, to jednak panuje w niej spokój. Nie ma tutaj dużych i hałaśliwych lokali, tylko małe kawiarenki i domowe jadłodajnie, dzięki czemu miejscowość ma swój specyficzny klimat. Wczasy tutaj na pewno nie będą kosztowne, co również jest sporym atutem tego miejsca. Jeśli ktoś lubi spokojne okolice, chce odpocząć ciesząc oczy pięknem otaczającej go natury to ta położona nad jeziorem miejscowość, z pewnością dostarczy mu przemiłych wrażeń. Warto się tu wybrać latem i zimą, o każdej porze roku, bo zawsze jest tu pięknie i przyjemnie.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>