KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Turystyka zimowa: okolice Nowego Targu

Wiele osób, które wyjeżdża na zimowy wypoczynek, wybiera najpopularniejsze kurorty zimowe, takie jak Bukowina czy Białka Tatrzańska. Tymczasem, zwłaszcza jeżeli chce się uniknąć tłoku na trasach zjazdowych, warto rozważyć również inne lokalizacje, zwłaszcza że wówczas sporo pieniędzy można zaoszczędzić na noclegu.

Nowy Targ to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek podczas ferii zimowych. Baza noclegowa w tym mieście [szczegóły: meteor-turystyka.pl] jest bardzo dobrze rozwinięta. Przytulny i niezbyt drogi pokój można znaleźć w niewielkim pensjonacie lub na kwaterze prywatnej. Miłośnicy luksusu również nie będą zawiedzeni, w mieście działa kilka hoteli o wysokim standardzie. Dokonując wcześniejszej rezerwacji pobytu, można liczyć na atrakcyjne zniżki. Warto na bieżąco śledzić oferty noclegowe, pojawiające się na stronach internetowych: można je znaleźć pod hasłem ‚noclegi Nowy Targ’.

W okolicy miasteczka wyznaczono trasy, przeznaczone do uprawiania narciarstwa biegowego. Przy wystarczająca grubej pokrywie śnieżnej długość tych tras może dochodzić nawet do prawie trzydziestu kilometrów. Za odpowiednie przygotowanie odpowiedzialny jest ratrak, który został wyposażony w specjalne urządzenia do wyciskania torów. Jedną z najbardziej popularnych tras narciarstwa biegowego jest szlak czerwony, który został wytyczony wokół rezerwatu Bór nad Czerwonym. Trasa zaczyna się nieopodal lotniska w Nowym Targu; samochód można zostawić na parkingu miejscowego aeroklubu. W Nowym Targu zorganizowano również trasy przeznaczone do narciarstwa zjazdowego. Stoki narciarskie działają między innymi na Zadziale oraz Długiej Polanie. Jest to doskonałe miejsca zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, które chcą swoje pociechy nauczyć stawiania pierwszych kroków na dwóch deskach.

Oprócz szaleństwa na nartach można tu spokojnie uprawiać zjazdy na sankach, oponach lub tradycyjnych workach wypełnionych słomą. Skituring dopiero raczkuje w naszym kraju, jednak z roku na rok przybywa miłośników tej dyscypliny sportu. Malownicze okolice Nowego Targu pozwalają na długie wędrówki atrakcyjnymi szlakami, z których roztaczają się niesamowite widoki zarówno na panoramę miasta, jak i na Tatry. Bez znaczenia, czy turysta wybierający się w zimie do Nowego Targu chce na nartach biegać, zjeżdżać czy uprawiać skituring. Miasto przygotowane jest na przyjęcie miłośników każdej z tych dyscyplin sportowych i dokłada wszelkich starań do tego, aby trasy były jak najlepiej przygotowane.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>