KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Ustrzyki Dolne – atrakcje i wydarzenia

Poza wieloma atrakcjami, pięknem krajobrazu i przyrody oraz świetnie zorganizowaną bazą noclegową Ustrzyki Dolne oferują również atrakcje naukowe. Jest tutaj bowiem utworzony ośrodek Naukowo – Dydaktyczny Parku Narodowego w Bieszczadach, w którym znajduje się muzeum przyrody i krajobrazu Bieszczad. Bardzo ciekawe i specyficzne miejsce – można tutaj zobaczyć wiele ciekawych rzeczy ściśle związanych z regionem i jego budową geologiczną.

W Ustrzykach Dolnych znajdują się również ciekawe budowle sakralne i inne obiekty architektoniczne, które warto zobaczyć podczas zdrowotnego spaceru. Mieszkańcy są bardzo związani ze swoja kulturą i tradycją, dlatego też bardzo dynamicznie rozwija się tutaj lokalne rzemiosło, rzeźba i malarstwo. Są również inne dziedziny miejscowej sztuki takie jak lutnictwo lub wytwarzanie rzeczy z wikliny. Jeżeli chodzi o noclegi (), Ustrzyki Dolne zapewniają miejsca często w prywatnych domach. Popularne są również ośrodki wypoczynkowe, hotele i gospodarstwa agroturystyczne. Te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem z racji mody na aktywny wypoczynek na łonie natury. Warto wcześniej zarezerwować przysłowiowe cztery kąty dla siebie w Ustrzykach Dolnych, by poznać i zwiedzić wszystkie miejscowe atrakcje. Można tutaj również łowić ryby lub po prostu brać udział w życiu codziennym i codziennych pracach w gospodarstwie. Dla jednych jest to przykry obowiązek, natomiast dla osób znudzonych miejskim życiem jest to świetna zabawa i atrakcja. Poza tym miasteczko dysponuje dość dużą liczbą jadłodajni, kawiarni i restauracji. Z tego miasta całkiem niedaleko jest do przejścia granicznego, dzięki którym można eksplorować przyrodę i krajobraz na Ukrainie.

Ustrzyki Dolne to również kultura – organizowane są tu liczne festiwale i imprezy kulturalne. Są również organizowane specjalne warsztaty sportowe i artystyczne. Są tutaj również często organizowane lokalne święta takie jak: Festiwal Muzyki Country, a nawet mecze Piłki Plażowej. Ustrzyki to jednak przede wszystkim przyroda. Nie dziwi więc fakt, że miasto wszystkie swoje atrakcje wiąże z walorami krajobrazowymi i otaczającą przyrodą. Jest tutaj wiele miejsc do podziwiania i eksploracji. Nawet zwykły spacer jest dużą atrakcję, a czyste powietrze poprawia samopoczucie i dodaje energii. Możliwość obcowania z parkami krajobrazowymi i dziewiczą roślinnością daje dużo satysfakcji.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>