KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

W otoczeniu Popradzkiego Parku Krajobrazowego – Rytro

Popradzki Park Krajobrazowy położony w Karpatach Zachodnich to idealna propozycja dla wszystkich, którzy pragną kontaktu z prawdziwą przyrodą, a nie jej namiastką w miejskich parkach. Coraz więcej osób docenia go pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, ponieważ dotąd mało popularny Beskid Sądecki okazał się jednym z najciekawszych polskich rejonów górskich. W naszym kraju mamy do czynienia z wieloma pięknymi krajobrazami zarówno na północy, jak i na południu. Odkrywając kolejne regiony warto skusić się także na odwiedziny Beskidu, który słynie z bogatej i bujnej roślinności. Ponadto można się tu spotkać z wieloma zwierzętami, a także poszerzyć wiedzę na temat siedlisk leśnych położonych na różnych wysokościach terenu.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób przyjeżdża do Rytra zarówno w okresie wakacyjnym, jak również poza nim. W końcu nie wszędzie jest tak pięknie, jak tutaj. Poza tym na tych terenach można spotkać liczne gatunki rzadkich i zagrożonych płazów, więc ich miłośnicy często przyjeżdżają w tutejsze regiony, by moc obserwować je w ich środowisku naturalnym. Rytro jako miejsce wypoczynku nikogo nie zawiedzie. Znajdziemy tu liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy agroturystyki, gdzie możemy zarezerwować miejsca do spania (szukaj ➦ meteor). Rezerwacji można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: „noclegi Rytro” w wyszukiwarkę internetową, a pojawi się wiele wyników, spośród których będziemy mogli wybrać najbardziej odpowiadające nam noclegi.

Czym Beskid Sądecki i Popradzki Park Krajobrazowy może jeszcze zauroczyć turystów? Co prawda nikt nie stworzył tu parku narodowego, jednakże znajduje się tutaj Europejska Sieć Ekologiczna Natura 2000. Jest to program mający na celu ochronę przyrody wyznaczonych obszarów na terytorium Unii Europejskiej. Dzięki pomocy, można zachować różnorakie gatunki zwierząt, roślin i ich siedliska, które są uznawane za bezcenne, a jednocześnie zagrożone. Objęcie programem jest dużym wyróżnieniem dla danego regionu i zaświadcza o tym, że miejsce jest naprawdę wyjątkowe. W obliczu takich informacji warto przyjechać do parku krajobrazowego zwłaszcza, że tutejsza baza noclegowa jest dostosowana do każdego typu turysty.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>