KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Wakacje w Piwnicznej-Zdroju

Piwniczna-Zdrój to urocza miejscowość położona nad rzeką Poprad, w województwie małopolskim. Miasteczko zauroczy nas bogatą historią, cudownymi krajobrazami oraz regionalnymi tradycjami. Piwniczna-Zdrój to także doskonała baza wypadowa do wielu ciekawych miejsc. Miejscowość zaskoczy nas bogactwem atrakcji turystycznych.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się tutaj nudzić, czekają tu: spływy kajakowe, turystyka górska oraz wiele innych możliwości. Miejscowość jest bardzo przyjazna i gościnna dla turystów. Bez wątpienia spędzimy tutaj miłe i niezapomniane chwile. Warto przyjechać do Piwnicznej-Zdroju. Baza noclegowa w Piwnicznej-Zdroju jest szeroka. Czekają tutaj na nas liczne ośrodki wypoczynkowe oraz hotele. Możemy zdecydować się na pobyt w pensjonacie lub pokoju gościnnym. Szczególnie atrakcyjne noclegi Piwniczna-Zdrój oferuje kuracjuszom. Znajdziemy tutaj bowiem sanatoria uzdrowiskowe oraz ośrodki wypoczynkowo-sanatoryjne z szeroką bazą zabiegów leczniczych oraz rehabilitacyjnych. W miejscowości możemy wynająć także domek letniskowy. Baza noclegowa zapewnia miejsca na każdą kieszeń. Niewątpliwie znajdziemy obiekt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Piwniczna-Zdrój jest znakomicie położona w sercu Beskidu Sądeckiego. Piękna okolica zachęci nas do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wycieczki piesze to jedna z popularniejszych form spędzania czasu w Piwnicznej-Zdroju. Wiele osób udaje się do Rytra, gdzie znajdziemy ruiny zamku z XIV wieku. Trasa wiedzie przez Pisaną Halę oraz Zadanie Góry. Warto zaplanować cały dzień na odwiedzenie Rytra. Zamek w Rytrze jest położony na wzgórzu, nad rzeką Poprad. Kompleks obronny składał się z budowli głównej, którą wzniesiono na planie pięcioboku oraz przygródka. Zamek był otoczony murami z trzech stron, a z czwartej teren ograniczał budynek mieszkalny. Współcześnie możemy zobaczyć ruiny wieży oraz pozostałości murów obronnych. Znajdziemy tutaj także fragmenty budynku mieszkalnego. Z miejscowości możemy udać się na ciekawe wycieczki do wielu miejsc. Warto odwiedzić Krynicę, Muszynę, a nawet Słowację.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>