KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Warszawa da się lubić!

Stolica Polski jak żadne inne miasto kusi turystów zarówno w sferze noclegowej, restauracyjnej i oczywiście turystycznej, ale również sportowej, studenckiej, kulturowej, rozrywkowej i administracyjnej. Warszawa jest bowiem głównym ośrodkiem studenckim i administracyjnym w kraju, a swoje siedziby mają tu liczne znaczące krajowe kluby sportowe. O wartości kulturowej oraz rozrywkowej stolicy, nie trzeba chyba nikomu przypominać.

Zaplanuj każdy dzień

Wizyta w Warszawie powinna być zaplanowana – w przeciwnym razie zwyczajnie utoniemy w setkach różnych propozycji turystycznych, zaczynając od muzeów, przez galerie i teatry, a na stadionach i boiskach sportowych kończąc. Ponieważ sama stolica to rozbudowana baza noclegowa, nie będziemy mieć najmniejszego problemu z zaplanowaniem nawet kilkudniowej wizyty, aby wszystko zobaczyć dokładnie, a nie z pośpiechem liczyć każdą mijającą minutę w kolejnych klubach, muzeach albo parkach.

Ustal priorytety

Stolica oferuje wiele różnorodnych atrakcji, dlatego warto się skupić najpierw na tych, które przedstawiają największą wartość. Można zwiedzać miasto na przykład tematycznie – decydując się w danym dniu na odwiedzenie wyłącznie samych muzeów lub galerii sztuki. Kolejnego dnia trasę turystyczną przestawiamy na parki, zoo i ogrody botaniczne, a trzeciego na kluby, puby i dyskoteki lub, w zależności od upodobań, teatry, opery i kina. Niezależnie od naszego wyboru warto trzymać się takich planów, ponieważ mamy wtedy pewność, że zobaczymy i zwiedzimy rzeczy, które naprawdę nas interesują. A nie będziemy gonić za każdą możliwą atrakcją, w rezultacie czego ominie nas wiele ciekawych miejsc z powodu braku czasu na ich zwiedzenie.

A co z noclegiem?

Jak zostało wspomniane wybór noclegów w stolicy jest naprawdę bogaty – od kampingów, przez hostele aż po eleganckie i zazwyczaj drogie hotele. To od nas więc zależy czy celować będziemy w jak najniższą cenę, aby obniżyć koszty wycieczki czy postawimy raczej na nocleg w centrum Warszawy, co wiąże się z bardzo wysokimi stawkami. Najczęściej jednak lepiej wybrać hostele położone w odleglejszych dzielnicach takich jak Włochy, Ursus, Bemowo, Białołęka czy nawet Rembertów. Jest tam taniej, przytulniej i ciszej, a do miejsc zwiedzania bez problemu dotrzemy warszawską komunikacją miejską.


Comment ( 1 )

  1. Każdy przynajmniej raz powinien ją odwiedzić, szczególnie miłośnikom historii polecam Muzeum Powstania Warszawskiego

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>