KLUB TURYSTYCZNY POLCZAT

O zjawiskowej Polsce

Wisła – atrakcje i noclegi

Wisła z każdym rokiem zyskuje co raz więcej gości. Jest to spowodowane pięknem tutejszej przyrody, relaksującą atmosferą górskiej miejscowości i oczywiście licznymi atrakcjami. Jedną nich jest Jezioro Czerniańskie. Zbiornik został utworzony w 1974 roku przy okazji budowy zapory wodnej. Jest miejscem gdzie spotykają się wody Białej Wisełki, Czarnej Wisełki i Malinki. Ze złączenia się wód powstaje największa polska rzeka – Wisła. Kolejną ciekawostką jest zameczek prezydenta Polski. Zbudowano go w latach międzywojennych dla prezydenta Ignacego Mościckiego. Dominujący styl obiektu to funkcjonalizm. Budynek otoczony jest przez park porośnięty imponującym starodrzewiem. Na polanie Przysłóp, nieopodal Baraniej Góry znajduje się drewniany pałacyk myśliwski Habsburgów, w stylu alpejskim, a wzniesiono go pod koniec XIX wieku. W 1985 roku budynek został przeniesiony do Wisły, gdzie obecnie się znajduje. Od 1987 roku budynek stanowi siedzibę Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Chlubą miasta niewątpliwie jest pomnik Jana Sztwierni. Wykonano go z brązu i ustawiono w parku miejskim w Wiśle. Monument upamiętnia pedagoga i kompozytora związanego z miastem.

Baza noclegowa Wisły () jest dobrze rozbudowana, istnieję możliwość wynajęcia kwatery na lato i na zimę. Znajduje się tu wiele hoteli. Jeden z nich to Hotel Podium, który oferuje swoim gościom wiele rozrywek związanych ze sportem. Przy hotelu znajduje się tor do biegu z przeszkodami. Mogą z niego korzystać osoby mające ukończone co najmniej 16 lat. Kolejne atrakcje przygotowano dla rowerzystów. Znajduje się tu szkoła MTB, bike park i trasa MTB. Po wysiłku możliwy jest odpoczynek w Spa. Dodatkowo przeprowadzane są zabiegi lecznicze.

Drugi hotel Vestina posiada 87 zwykłych pokoi (14 z balkonami) i 2 pokoje LUX oraz 3 pokoje dla osób niepełnosprawnych. Standardowym wyposażeniem jest telewizja, dostęp do bezprzewodowego internetu, łazienka z kosmetykami i suszarką, czajnik, kawa i herbata.

Na końcu miasto oferuję też usługi Hotelu Mercure Wisła Patria. Posiada on wszystko co przewiduje trzygwiazdkowy standard – pokoje jedno-, dwu-, trzyosobowe, a nawet czteroosobowe, studio przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Poza miejscami noclegowymi znajdują się tu inne atrakcje – plaża i ogródek, plac zabaw i piaskownica dla dzieci, sala konferencyjna. Istnieje możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej – wesela, urodzin.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>